Priloga k ribi

neznan uporabnik
tema odprta - 19. dec 2000 12:30 | ogledi: 9.769 | odgovori: 2

Za blizajoce bozicno kosilo sem se odlocila da bodo na menüju ribe po bohinjsko. Zanima pa me, kaj naj dam za prilogo, klasicen krompir in blitva mi nista najbolj vsec?

Oz. vase ideje za blizajoce se praznicne menüje

Ula

neznan uporabnik

20. dec 2000 10:32

K ribi lahko postrežete na tenko narezane bučke z olupkom. V ponvi segrejete olivcno olje ne preveč , samo toliko da je dno namaščeno. Na vročo olje daste bučke, posolite poprate in zelo hitro jih obrnete. Ne smejo se dušiti pač pa peči. Ta recept je zelo hitro gotov je pa zelo dober če so bučke pravilno pečene.

neznan uporabnik

20. dec 2000 12:12

Če bodo to postrvi, potem... mogoče še pire krompir z brokolijem (brokoli skuhate, pretlačite in dodate penasto vmešan pire krompir, začinite z malo mušktnega oreščka), in kot zelevnavno prilogo ocvrte čebulne rezine ( lepe rezine čebule ocvrete) ali pa nekoliko bolj zdrava varianta (ker ima manj maščob) dušen komarček (gomolj komarčka očistite, narežete na grobe rezine ter dušite na žlički olivnega olja in rezini drobno sesekljane slanine.). Mislim, da bo počasi postala izbira kar pestra. Pa lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti